İsim Arama

Polyphemus İsminin Anlamı Nedir? Polyphemus Ne Demek?

Polyphemus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Polyphemus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Polyphemus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Polyphemus isminin anlamı nedir? Polyphemus ne demek?

Polyphemus isminin anlamı nedir?
  • Polyphemus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Polyphemus isminin kökeni: Yunanca
  • Polyphemus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Polyphemus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Polyphemus ismindeki harf sayısı: 10
  • Polyphemus isminin rengi: Mavi
  • Polyphemus isminin nitelikeri: Haylaz, Pozitif, Gösterişli, Maceracı, Tez Canlı, Çalışkan, Uyumlu, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Polyphemus

Polyphemus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Polyphemus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Polyphemus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Polyphemus İsmiyle Uyumlu İsimler

Polyphemus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Artemus, Polla

Polyphemus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cadmus, Onesimus, Hieronymus, Maximus, Polyphemus, Erasmus, Polycarp, Nicodemus, Polat

Polyphemus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Polyphemus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Polyphemus İsmi Konulabilir Mi?

Polyphemus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Polyphemus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Polyphemus İsmi Caiz Mi?

Polyphemus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Polyphemus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Polyphemus İsminin Özellikleri

Polyphemus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Polyphemus İsminin Sayı Analizi

Polyphemus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
O: 18
L: 15
Y: 28
P: 20
H: 10
E: 6
M: 16
U: 25
S: 22

Polyphemus isminin numerolojik değeri: 180

Polyphemus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Polyphemus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Onur Ayva
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Yelkenleri gönlümün sana açılmış
Prenseslerden bile daha güzelsin
Hasret ile seni bekliyorum ben
En güzel yıllarım hasretle geçti
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Seni seviyorum inan Barlasım

Polyphemus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Polyphemus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Polyphemus

Polyphemus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Polyphemus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Polyphemus

Polyphemus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Polyphemus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Polyphemus

Polyphemus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Polyphemus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Polyphemus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Polyphemus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli, Gezgin, Sakin, Duygusal, Zeki, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Polyphemus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Polyphemus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur, Geçmişte Yaşayan, Panik, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Polyphemus isminin Notasyonları Nelerdir?

Polyphemus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
P: Polatlı
H: Hatay
E: Edirne
M: Muş
U: Uşak
S: Sinop

Polyphemus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
Y: Yahya
P: Poyraz
H: Hasan
E: Ekrem
M: Mehmet
U: Ufuk
S: Serhat

Polyphemus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
O: Oscar
L: Lima
Y: Yankee
P: Papa
H: Hotel
E: Echo
M: Mike
U: Uniform
S: Sierra

Polyphemus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
Y: Yılmaz
P: Poyraz
H: Halat
E: Engin
M: Merih
U: Umman
S: Seydi

Polyphemus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Polyphemus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Polyphemus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Polyphemus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Polyphemus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.