İsim Arama

Polycarp İsminin Anlamı Nedir? Polycarp Ne Demek?

Polycarp ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Polycarp isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Polycarp isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Polycarp isminin anlamı nedir? Polycarp ne demek?

Polycarp isminin anlamı nedir?
  • Polycarp isminin cinsiyeti: Erkek
  • Polycarp isminin kökeni: Yunanca
  • Polycarp isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Polycarp ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Polycarp ismindeki harf sayısı: 8
  • Polycarp isminin rengi: Mavi
  • Polycarp isminin nitelikeri: Haylaz, Pozitif, Gösterişli, Maceracı, Huysuz, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Polycarp

Polycarp isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Polycarp ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.

Polycarp isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Polycarp İsmiyle Uyumlu İsimler

Polycarp İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Polla

Polycarp İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Polycarp, Polat, Sarp, Polyphemus

Polycarp ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Polycarp İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Polycarp İsmi Konulabilir Mi?

Polycarp isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Polycarp isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Polycarp İsmi Caiz Mi?

Polycarp ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Polycarp isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Polycarp İsminin Özellikleri

Polycarp isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Polycarp İsminin Sayı Analizi

Polycarp isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
O: 18
L: 15
Y: 28
C: 3
A: 1
R: 21
P: 20

Polycarp isminin numerolojik değeri: 126

Polycarp İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Polycarp İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Olmaz olsun böyle ızdırap
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Prensim oldun beyaz atınla

Polycarp İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Polycarp isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Polycarp

Polycarp İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Polycarp isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Polycarp

Polycarp İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Polycarp isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Polycarp

Polycarp İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Polycarp ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Polycarp İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Polycarp ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli, Gezgin, Soğukkanlı, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Polycarp İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Polycarp ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur, Geçmişte Yaşayan, Tembel, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Polycarp isminin Notasyonları Nelerdir?

Polycarp isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
C: Ceyhan
A: Adana
R: Rize
P: Polatlı

Polycarp Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
Y: Yahya
C: Cemal
A: Ahmet
R: Rasim
P: Poyraz

Polycarp isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
O: Oscar
L: Lima
Y: Yankee
C: Charlie
A: Alfa
R: Romeo
P: Papa

Polycarp isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
Y: Yılmaz
C: Cemal
A: Aydın
R: Reis
P: Poyraz

Polycarp İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Polycarp ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Polycarp ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Polycarp ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Polycarp İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.