İsim Arama

Notus İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Notus isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Notus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Notus isminin anlamı nedir? Notus ne demek?

  • Notus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Notus isminin kökeni: Yunanca
  • Notus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Notus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Notus ismindeki harf sayısı: 5
  • Notus isminin rengi: Mavi
  • Notus isminin nitelikeri: Misafirperver, Pozitif, Romantik, Modern, Dürüst

Notus İsminin Anlamı Nedir? Notus Ne Demek?

Notus isminin anlamı nedir?

Notus İsminin Analizi

Notus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Notus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Notus İsminin Harf ve Sayı Analizi

Notus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Notus İsmiyle Uyumlu İsimler

Notus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Epaphroditus, Lotus, Asyncritus

Notus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Festus, Azotus, Admetus, Erastus, Anacletus, Clitus, Cetus, Titus, Cletus, Plutus

Notus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Notus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Notus İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Notus ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Notus İsmi Konulabilir Mi?

Notus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Notus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Notus İsmi Caiz Mi?

Notus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Notus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Notus İsminin Diyanetteki Anlamı

Notus isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Notus isminin anlamı: güney

Notus İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Notus ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Notus ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Notus ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Notus ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Notus İsminin Özellikleri

Notus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Notus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Notus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur nasıl olur demedim sevdim ben seni
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Tutsağın olduğum gözlerini
Uğrunda yılları hiç çekinmeden
Sen gidersen ben biterim.

Notus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Notus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Notus

Notus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Notus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Notus

Notus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Notus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Notus

Notus İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Notus isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Notus isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Notus isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Notus isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Notus isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Notus isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Notus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Notus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Notus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Notus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Canayakın, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Notus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Notus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Sessiz, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Notus isminin Notasyonları Nelerdir?

Notus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
O: Ordu
T: Tokat
U: Uşak
S: Sinop

Notus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
O: Osman
T: Temel
U: Ufuk
S: Serhat

Notus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
O: Oscar
T: Tanfo
U: Uniform
S: Sierra

Notus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
O: Oruç
T: Turgut
U: Umman
S: Seydi

Notus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Notus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Notus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Notus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Notus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

notus isminin numerolojisi, notus isminin enerjisi, notus isminin arapça yazlışı, notus isminin hikayesi, notus isminin burcu, notus isminin uğurlu sayısı, notus isminin ebced değeri, notus isminin rengi, notus isminin harf analizi