İsim Arama

Narkis İsminin Anlamı Nedir? Narkis Ne Demek?

Narkis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Narkis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Narkis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narkis isminin anlamı nedir? Narkis ne demek?

Narkis isminin anlamı nedir?
  • Narkis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Narkis isminin kökeni: Yunanca
  • Narkis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narkis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narkis ismindeki harf sayısı: 6
  • Narkis isminin rengi: Mavi
  • Narkis isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Hayalperest, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Narkis

Narkis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narkis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Narkis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narkis İsmiyle Uyumlu İsimler

Narkis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Narhanım, Narelle, Narella, Nariye, Akis, Nardane, Narah, Narkadın, Nardan, Narine

Narkis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Narter, Narke, Nart, Narcissus, Makis, Narkis

Narkis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narkis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narkis İsmi Konulabilir Mi?

Narkis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narkis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narkis İsmi Caiz Mi?

Narkis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narkis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narkis İsminin Özellikleri

Narkis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Narkis İsminin Sayı Analizi

Narkis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
R: 21
K: 14
İ: 12
S: 22

Narkis isminin numerolojik değeri: 87

Narkis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Narkis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Kollarında mutluluğu yaşayacağım
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Sen gidersen ben biterim.

Narkis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narkis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narkis

Narkis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narkis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narkis

Narkis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narkis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narkis

Narkis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narkis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narkis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narkis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Romantik, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Narkis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narkis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Kıskanç, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Narkis isminin Notasyonları Nelerdir?

Narkis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
K: Kars
İ: İzmir
S: Sinop

Narkis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
K: Kadri
İ: İrfan
S: Serhat

Narkis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
K: Kilo
İ:
S: Sierra

Narkis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
K: Kalyon
İ: İstif
S: Seydi

Narkis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narkis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narkis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narkis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narkis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.