İsim Arama

Nektarios İsminin Anlamı Nedir? Nektarios Ne Demek?

Nektarios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nektarios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nektarios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nektarios isminin anlamı nedir? Nektarios ne demek?

Nektarios isminin anlamı nedir?
  • Nektarios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nektarios isminin kökeni: Yunanca
  • Nektarios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nektarios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nektarios ismindeki harf sayısı: 9
  • Nektarios isminin rengi: Mavi
  • Nektarios isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Hayalperest, Romantik, İnatçı, Komik, Yaramaz, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nektarios

Nektarios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nektarios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Nektarios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nektarios İsmiyle Uyumlu İsimler

Nektarios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aidoios, Lykaios

Nektarios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexios, Helios, Georgios, Eirenaios, Nektarios, Makarios, Prophyrios, Gennadios, Agapios, Anatolios

Nektarios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nektarios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nektarios İsmi Konulabilir Mi?

Nektarios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nektarios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nektarios İsmi Caiz Mi?

Nektarios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nektarios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nektarios İsminin Özellikleri

Nektarios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Nektarios İsminin Sayı Analizi

Nektarios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
K: 14
T: 24
A: 1
R: 21
İ: 12
O: 18
S: 22

Nektarios isminin numerolojik değeri: 135

Nektarios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Nektarios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nergizler açarken balkonda gördüm seni,
Elleri elinde olmalı yarin derler
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sanki yıllarca sen gel demişim

Nektarios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nektarios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nektarios

Nektarios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nektarios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nektarios

Nektarios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nektarios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nektarios

Nektarios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nektarios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nektarios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nektarios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Romantik, Canayakın, Girişken, Maceracı, Enerjik, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Nektarios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nektarios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Kıskanç, Sessiz, Agresif, Gaddar, Kırılgan, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Nektarios isminin Notasyonları Nelerdir?

Nektarios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
K: Kars
T: Tokat
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Nektarios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
K: Kadri
T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Nektarios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
K: Kilo
T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Nektarios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
K: Kalyon
T: Turgut
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Nektarios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nektarios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nektarios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nektarios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nektarios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.