İsim Arama

Neleus İsminin Anlamı Nedir? Neleus Ne Demek?

Neleus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Neleus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Neleus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Neleus isminin anlamı nedir? Neleus ne demek?

Neleus isminin anlamı nedir?
  • Neleus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Neleus isminin kökeni: Yunanca
  • Neleus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Neleus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Neleus ismindeki harf sayısı: 6
  • Neleus isminin rengi: Mavi
  • Neleus isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Gösterişli, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Neleus

Neleus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Neleus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Neleus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Neleus İsmiyle Uyumlu İsimler

Neleus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nelma, Nellis, Caeneus

Neleus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alphaeus, Bartimeus, Zeus, Phineus, Thaddeus, Zaccheus, Timeus, Andreus, Achilleus, Alpheus

Neleus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Neleus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Neleus İsmi Konulabilir Mi?

Neleus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Neleus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Neleus İsmi Caiz Mi?

Neleus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Neleus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Neleus İsminin Özellikleri

Neleus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Neleus İsminin Sayı Analizi

Neleus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
L: 15
E: 6
U: 25
S: 22

Neleus isminin numerolojik değeri: 91

Neleus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Neleus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur bırakma beni
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Uzak durma benden canım sevdiğim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Neleus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Neleus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Neleus

Neleus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Neleus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Neleus

Neleus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Neleus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Neleus

Neleus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Neleus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Neleus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Neleus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Yetenekli, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Neleus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Neleus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Obur, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Neleus isminin Notasyonları Nelerdir?

Neleus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
U: Uşak
S: Sinop

Neleus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
U: Ufuk
S: Serhat

Neleus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
L: Lima
E: Echo
U: Uniform
S: Sierra

Neleus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
L: Levent
E: Engin
U: Umman
S: Seydi

Neleus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Neleus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Neleus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Neleus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Neleus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.