İsim Arama

Narcissa İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Narcissa isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Narcissa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narcissa isminin anlamı nedir? Narcissa ne demek?

  • Narcissa isminin cinsiyeti: Kız
  • Narcissa isminin kökeni: Yunanca
  • Narcissa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narcissa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narcissa ismindeki harf sayısı: 8
  • Narcissa isminin rengi: Pembe
  • Narcissa isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Huysuz, Yaramaz, Dürüst

Narcissa İsminin Anlamı Nedir? Narcissa Ne Demek?

Narcissa isminin anlamı nedir?

Narcissa İsminin Analizi

Narcissa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narcissa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Narcissa İsminin Harf ve Sayı Analizi

Narcissa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narcissa İsmiyle Uyumlu İsimler

Narcissa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Vanessa, Fahrünissa, Amissa, Narine, Nargül, Narkadın, Alessa, Malissa, Charissa, Hayrünissa

Narcissa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Narcissus, Nart, Narke, Narter, Narkis, Massa, Meissa

Narcissa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narcissa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narcissa İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Narcissa ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Narcissa İsmi Konulabilir Mi?

Narcissa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narcissa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narcissa İsmi Caiz Mi?

Narcissa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narcissa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narcissa İsminin Diyanetteki Anlamı

Narcissa isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Narcissa isminin anlamı: SUS çeşididir. sus bir sedatif (narkotik) etkisi olan bir bitkidir

Narcissa İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Narcissa ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Narcissa ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Narcissa ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Narcissa ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Narcissa İsminin Özellikleri

Narcissa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Narcissa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Narcissa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sadece benim ol hep benimle kal
Aşkım sevdiğim sensin be gülüm
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Canımdan can kopar yanımda yoksan
İsmimsin hayatta ikinci kez var olduğum, ben yaşıyorum cennetimi
Seveceksin sende bana aşık olacaksın
Seveceksin sende bana aşık olacaksın
Aşkım sevdiğim sensin be gülüm

Narcissa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narcissa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narcissa

Narcissa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narcissa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narcissa

Narcissa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narcissa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narcissa

Narcissa İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Narcissa isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Narcissa isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissa isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissa isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissa isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissa isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narcissa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narcissa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narcissa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Soğukkanlı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Narcissa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narcissa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Tembel, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Narcissa isminin Notasyonları Nelerdir?

Narcissa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
C: Ceyhan
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Narcissa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
C: Cemal
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Narcissa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
C: Charlie
İ:
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Narcissa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
C: Cemal
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Narcissa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narcissa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narcissa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narcissa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narcissa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

narcissa isminin numerolojisi, narcissa isminin enerjisi, narcissa isminin arapça yazlışı, narcissa isminin hikayesi, narcissa isminin burcu, narcissa isminin uğurlu sayısı, narcissa isminin ebced değeri, narcissa isminin rengi, narcissa isminin harf analizi