İsim Arama

Narah İsminin Anlamı Nedir? Narah Ne Demek?

Narah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Narah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Narah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narah isminin anlamı nedir? Narah ne demek?

Narah isminin anlamı nedir?
  • Narah isminin cinsiyeti: Kız
  • Narah isminin kökeni: Yunanca
  • Narah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narah ismindeki harf sayısı: 5
  • Narah isminin rengi: Pembe
  • Narah isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Narah

Narah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Narah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narah İsmiyle Uyumlu İsimler

Narah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shakirah, Ameerah, Humayrah, Shiphrah, Dvorah, Narkadın, Narah, Orah, Sherah, Tamarah

Narah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jarah, Narke, Emrah, Narcissus, Hasrah, Jorah, İnşirah, Nart, Zorah, Zerah

Narah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narah İsmi Konulabilir Mi?

Narah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narah İsmi Caiz Mi?

Narah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narah İsminin Özellikleri

Narah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Narah İsminin Sayı Analizi

Narah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
R: 21
A: 1
H: 10

Narah isminin numerolojik değeri: 50

Narah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Narah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olurdu dalında bülbül ben, yeterki gül sen
Ağlama yarim mutluluk yakın
Rica etsem benim olur musun?
Ağlama yarim mutluluk yakın
Her anım sen diye inliyor, bak gözlerime gör ey sevgili

Narah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narah

Narah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narah

Narah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narah

Narah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Sakin olmalarıdır.

Narah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Panik olmalarıdır.

Narah isminin Notasyonları Nelerdir?

Narah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Narah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Narah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Narah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Narah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.