İsim Arama

Naiya İsminin Anlamı Nedir? Naiya Ne Demek?

Naiya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Naiya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Naiya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Naiya isminin anlamı nedir? Naiya ne demek?

Naiya isminin anlamı nedir?
  • Naiya isminin cinsiyeti: Kız
  • Naiya isminin kökeni: Yunanca
  • Naiya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Naiya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Naiya ismindeki harf sayısı: 5
  • Naiya isminin rengi: Pembe
  • Naiya isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Yaramaz, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Naiya

Naiya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Naiya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Naiya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Naiya İsmiyle Uyumlu İsimler

Naiya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Naina, Naime, Amaliya, Nooriya, Zakiya, Naira, Nadiya, Tahiya, Husniya, Gulfiya

Naiya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Naip, Naif, Eliya, Ziya, Enbiya, Raçiya, Ananiya, Embiya, Aviya, Nail

Naiya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Naiya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Naiya İsmi Konulabilir Mi?

Naiya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Naiya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Naiya İsmi Caiz Mi?

Naiya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Naiya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Naiya İsminin Özellikleri

Naiya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Naiya İsminin Sayı Analizi

Naiya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
İ: 12
Y: 28
A: 1

Naiya isminin numerolojik değeri: 59

Naiya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Naiya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Naiya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Naiya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Naiya

Naiya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Naiya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Naiya

Naiya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Naiya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Naiya

Naiya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Naiya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Naiya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Naiya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Enerjik, Gezgin olmalarıdır.

Naiya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Naiya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Naiya isminin Notasyonları Nelerdir?

Naiya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Naiya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Naiya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Naiya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Naiya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Naiya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Naiya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Naiya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Naiya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.