İsim Arama

Narella İsminin Anlamı Nedir? Narella Ne Demek?

Narella ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Narella isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Narella isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narella isminin anlamı nedir? Narella ne demek?

Narella isminin anlamı nedir?
  • Narella isminin cinsiyeti: Kız
  • Narella isminin kökeni: Yunanca
  • Narella isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narella ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narella ismindeki harf sayısı: 7
  • Narella isminin rengi: Pembe
  • Narella isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Narella

Narella isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narella ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Narella isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narella İsmiyle Uyumlu İsimler

Narella İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Isahella, Mualla, Nardane, Nargül, Sibylla, Stella, Nardan, Carmella, Narin, Zilla

Narella İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Narkis, Abdulla, Atilla, Abbulla, Narter, Nart, Abdualla, Narke, Narcissus

Narella ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narella İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narella İsmi Konulabilir Mi?

Narella isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narella isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narella İsmi Caiz Mi?

Narella ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narella isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narella İsminin Özellikleri

Narella isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Narella İsminin Sayı Analizi

Narella isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
R: 21
E: 6
L: 15
L: 15
A: 1

Narella isminin numerolojik değeri: 76

Narella İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Narella İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
En çok istediğim sensin sevdiğim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Narella İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narella isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narella

Narella İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narella isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narella

Narella İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narella isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narella

Narella İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narella ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narella İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narella ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Narella İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narella ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Narella isminin Notasyonları Nelerdir?

Narella isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Narella Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Narella isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Narella isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
E: Engin
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Narella İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narella ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narella ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narella ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narella İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.