İsim Arama

Narcissus İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Narcissus isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Narcissus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narcissus isminin anlamı nedir? Narcissus ne demek?

  • Narcissus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Narcissus isminin kökeni: Yunanca
  • Narcissus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narcissus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narcissus ismindeki harf sayısı: 9
  • Narcissus isminin rengi: Mavi
  • Narcissus isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Huysuz, Yaramaz, Dürüst, Modern

Narcissus İsminin Anlamı Nedir? Narcissus Ne Demek?

Narcissus isminin anlamı nedir?

Narcissus İsminin Analizi

Narcissus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narcissus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Narcissus İsminin Harf ve Sayı Analizi

Narcissus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narcissus İsmiyle Uyumlu İsimler

Narcissus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Narcissa, Nardan, Narine, Nargül, Narkadın, Narelle, Narah, Nardane, Ephesus, Narhanım

Narcissus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nart, Narcissus, Pegasus, Barjesus, Narter, Narke, Rhesus, Narkis

Narcissus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narcissus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narcissus İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Narcissus ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Narcissus İsmi Konulabilir Mi?

Narcissus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narcissus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narcissus İsmi Caiz Mi?

Narcissus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narcissus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narcissus İsminin Diyanetteki Anlamı

Narcissus isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Narcissus isminin anlamı: uyku, uyuşukluk

Narcissus İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Narcissus ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Narcissus ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Narcissus ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Narcissus ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Narcissus İsminin Özellikleri

Narcissus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Narcissus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Narcissus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz sevdiğim tek tanemsin sen
Ahu gözlü nazlı ceylanım
Rengarenk günlere uyanırız yar
Canımdan bir parçasın sen yürek sızım
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Ustası olmuşum aşka göğüs germenin
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Narcissus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narcissus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narcissus

Narcissus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narcissus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narcissus

Narcissus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narcissus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narcissus

Narcissus İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Narcissus isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Narcissus isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissus isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissus isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissus isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissus isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Narcissus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narcissus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narcissus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narcissus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Soğukkanlı, Enerjik, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Narcissus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narcissus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Tembel, Kırılgan, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Narcissus isminin Notasyonları Nelerdir?

Narcissus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
C: Ceyhan
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
U: Uşak
S: Sinop

Narcissus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
C: Cemal
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
U: Ufuk
S: Serhat

Narcissus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
C: Charlie
İ:
S: Sierra
S: Sierra
U: Uniform
S: Sierra

Narcissus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
C: Cemal
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
U: Umman
S: Seydi

Narcissus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narcissus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narcissus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narcissus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narcissus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

narcissus isminin numerolojisi, narcissus isminin enerjisi, narcissus isminin arapça yazlışı, narcissus isminin hikayesi, narcissus isminin burcu, narcissus isminin uğurlu sayısı, narcissus isminin ebced değeri, narcissus isminin rengi, narcissus isminin harf analizi