İsim Arama

Pegasus İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Pegasus isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Pegasus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pegasus isminin anlamı nedir? Pegasus ne demek?

  • Pegasus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pegasus isminin kökeni: Yunanca
  • Pegasus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pegasus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pegasus ismindeki harf sayısı: 7
  • Pegasus isminin rengi: Mavi
  • Pegasus isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Tembel, İnatçı, Dürüst, Modern

Pegasus İsminin Anlamı Nedir? Pegasus Ne Demek?

Pegasus isminin anlamı nedir?

Pegasus İsminin Analizi

Pegasus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pegasus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Pegasus İsminin Harf ve Sayı Analizi

Pegasus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pegasus İsmiyle Uyumlu İsimler

Pegasus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ephesus

Pegasus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Narcissus, Barjesus, Rhesus, Pegasus

Pegasus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pegasus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pegasus İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Pegasus ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Pegasus İsmi Konulabilir Mi?

Pegasus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pegasus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pegasus İsmi Caiz Mi?

Pegasus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pegasus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pegasus İsminin Diyanetteki Anlamı

Pegasus isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Pegasus isminin anlamı: kanatlı atı

Pegasus İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Pegasus ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Pegasus ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Pegasus ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Pegasus ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Pegasus İsminin Özellikleri

Pegasus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Pegasus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Pegasus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
En çok beni mutlu edensin yarim
Gamzelerine dalıp gidiyorum
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana
Sordum kendime hiç yanıt bulmadım
Uzatacağım kalbimi.
Sordum kendime hiç yanıt bulmadım

Pegasus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pegasus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pegasus

Pegasus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pegasus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pegasus

Pegasus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pegasus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pegasus

Pegasus İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Pegasus isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Pegasus isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Pegasus isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Pegasus isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Pegasus isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Pegasus isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Pegasus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pegasus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pegasus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pegasus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Hırslı, Girişken, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Pegasus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pegasus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Sır Saklayamayan, Agresif, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Pegasus isminin Notasyonları Nelerdir?

Pegasus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
G: Giresin
A: Adana
S: Sinop
U: Uşak
S: Sinop

Pegasus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
G: Galip
A: Ahmet
S: Serhat
U: Ufuk
S: Serhat

Pegasus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
G: Golf
A: Alfa
S: Sierra
U: Uniform
S: Sierra

Pegasus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
G: Gabya
A: Aydın
S: Seydi
U: Umman
S: Seydi

Pegasus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pegasus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pegasus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pegasus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pegasus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

pegasus isminin numerolojisi, pegasus isminin enerjisi, pegasus isminin arapça yazlışı, pegasus isminin hikayesi, pegasus isminin burcu, pegasus isminin uğurlu sayısı, pegasus isminin ebced değeri, pegasus isminin rengi, pegasus isminin harf analizi