İsim Arama

Narke İsminin Anlamı Nedir? Narke Ne Demek?

Narke ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Narke isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Narke isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narke isminin anlamı nedir? Narke ne demek?

Narke isminin anlamı nedir?
  • Narke isminin cinsiyeti: Erkek
  • Narke isminin kökeni: Yunanca
  • Narke isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narke ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narke ismindeki harf sayısı: 5
  • Narke isminin rengi: Mavi
  • Narke isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Hayalperest, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Narke

Narke isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narke ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Narke isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narke İsmiyle Uyumlu İsimler

Narke İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nardane, Nardan, Narin, Narelle, Perke, Narine, Narcissa, Narkadın, Narah, Mirke

Narke İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Berke, Narke, Narkis, Narter, Narcissus, Nart

Narke ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narke İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narke İsmi Konulabilir Mi?

Narke isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narke isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narke İsmi Caiz Mi?

Narke ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narke isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narke İsminin Özellikleri

Narke isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Narke İsminin Sayı Analizi

Narke isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
R: 21
K: 14
E: 6

Narke isminin numerolojik değeri: 59

Narke İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Narke İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
En güzel bağda gonca sen gül sen

Narke İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narke isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narke

Narke İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narke isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narke

Narke İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narke isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narke

Narke İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narke ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narke İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narke ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Romantik, Duygusal olmalarıdır.

Narke İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narke ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Kıskanç, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Narke isminin Notasyonları Nelerdir?

Narke isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
K: Kars
E: Edirne

Narke Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
K: Kadri
E: Ekrem

Narke isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
K: Kilo
E: Echo

Narke isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
K: Kalyon
E: Engin

Narke İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narke ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narke ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narke ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narke İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.