İsim Arama

Narcissus İsminin Anlamı Nedir? Narcissus Ne Demek?

Narcissus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Narcissus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Narcissus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narcissus isminin anlamı nedir? Narcissus ne demek?

Narcissus isminin anlamı nedir?
  • Narcissus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Narcissus isminin kökeni: Yunanca
  • Narcissus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narcissus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narcissus ismindeki harf sayısı: 9
  • Narcissus isminin rengi: Mavi
  • Narcissus isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Huysuz, Yaramaz, Dürüst, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Narcissus

Narcissus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narcissus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Narcissus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narcissus İsmiyle Uyumlu İsimler

Narcissus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nardane, Ephesus, Narhanım, Narelle, Nariye, Nardan, Narkadın, Narine, Narella, Narin

Narcissus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pegasus, Barjesus, Rhesus, Nart, Narke, Narkis, Narter, Narcissus

Narcissus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narcissus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narcissus İsmi Konulabilir Mi?

Narcissus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narcissus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narcissus İsmi Caiz Mi?

Narcissus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narcissus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narcissus İsminin Özellikleri

Narcissus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Narcissus İsminin Sayı Analizi

Narcissus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
R: 21
C: 3
İ: 12
S: 22
S: 22
U: 25
S: 22

Narcissus isminin numerolojik değeri: 145

Narcissus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Narcissus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Rabbim beni sana bağışlasın
Ciğerim kalbim güzel
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Narcissus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narcissus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narcissus

Narcissus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narcissus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narcissus

Narcissus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narcissus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narcissus

Narcissus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narcissus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narcissus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narcissus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Soğukkanlı, Enerjik, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Narcissus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narcissus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Tembel, Kırılgan, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Narcissus isminin Notasyonları Nelerdir?

Narcissus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
C: Ceyhan
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
U: Uşak
S: Sinop

Narcissus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
C: Cemal
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
U: Ufuk
S: Serhat

Narcissus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
C: Charlie
İ:
S: Sierra
S: Sierra
U: Uniform
S: Sierra

Narcissus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
C: Cemal
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
U: Umman
S: Seydi

Narcissus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narcissus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narcissus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narcissus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narcissus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.