İsim Arama

Lysandra İsminin Anlamı Nedir? Lysandra Ne Demek?

Lysandra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lysandra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lysandra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lysandra isminin anlamı nedir? Lysandra ne demek?

Lysandra isminin anlamı nedir?
  • Lysandra isminin cinsiyeti: Kız
  • Lysandra isminin kökeni: Yunanca
  • Lysandra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lysandra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lysandra ismindeki harf sayısı: 8
  • Lysandra isminin rengi: Pembe
  • Lysandra isminin nitelikeri: Gösterişli, Maceracı, Dürüst, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lysandra

Lysandra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lysandra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Lysandra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lysandra İsmiyle Uyumlu İsimler

Lysandra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Timandra, Nadra, Idra, Candra, Phaedra, Hadra, Phedra, Lysandra, Lysimachus, Hydra

Lysandra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Lysander

Lysandra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lysandra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lysandra İsmi Konulabilir Mi?

Lysandra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lysandra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lysandra İsmi Caiz Mi?

Lysandra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lysandra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lysandra İsminin Özellikleri

Lysandra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Lysandra İsminin Sayı Analizi

Lysandra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
Y: 28
S: 22
A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
A: 1

Lysandra isminin numerolojik değeri: 110

Lysandra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Lysandra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Yelkenleri gönlümün sana açılmış
Seni seviyorum inan Barlasım
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur dönsün diye dua ediyorum ben
Durma çık gel beni yalnız bırakma
Rüyalarımda bile sen yağmalıydın delice,
Artık seninim ve seninleyim

Lysandra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lysandra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lysandra

Lysandra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lysandra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lysandra

Lysandra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lysandra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lysandra

Lysandra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lysandra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lysandra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lysandra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Gezgin, Espirili, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Lysandra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lysandra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Lysandra isminin Notasyonları Nelerdir?

Lysandra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Lysandra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
Y: Yahya
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Lysandra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
Y: Yankee
S: Sierra
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Lysandra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
Y: Yılmaz
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Lysandra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lysandra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lysandra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lysandra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lysandra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.