İsim Arama

Lystra İsminin Anlamı Nedir? Lystra Ne Demek?

Lystra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lystra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lystra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lystra isminin anlamı nedir? Lystra ne demek?

Lystra isminin anlamı nedir?
  • Lystra isminin cinsiyeti: Kız
  • Lystra isminin kökeni: Yunanca
  • Lystra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lystra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lystra ismindeki harf sayısı: 6
  • Lystra isminin rengi: Pembe
  • Lystra isminin nitelikeri: Gösterişli, Maceracı, Dürüst, Romantik, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lystra

Lystra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lystra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Lystra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lystra İsmiyle Uyumlu İsimler

Lystra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kitra, Petra, Kleopatra, Elektra, Lysandra, Lysimachus, Demetra, Deitra, Astra, Lystra

Lystra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Lysander

Lystra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lystra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lystra İsmi Konulabilir Mi?

Lystra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lystra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lystra İsmi Caiz Mi?

Lystra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lystra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lystra İsminin Özellikleri

Lystra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Lystra İsminin Sayı Analizi

Lystra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
Y: 28
S: 22
T: 24
R: 21
A: 1

Lystra isminin numerolojik değeri: 111

Lystra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Lystra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Leyla mecnun kıskandı bizi
Yarınlarında görmesende beni
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Artık seninim ve seninleyim

Lystra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lystra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lystra

Lystra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lystra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lystra

Lystra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lystra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lystra

Lystra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lystra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lystra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lystra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Gezgin, Espirili, Canayakın, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Lystra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lystra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Sessiz, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Lystra isminin Notasyonları Nelerdir?

Lystra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
S: Sinop
T: Tokat
R: Rize
A: Adana

Lystra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
Y: Yahya
S: Serhat
T: Temel
R: Rasim
A: Ahmet

Lystra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
Y: Yankee
S: Sierra
T: Tanfo
R: Romeo
A: Alfa

Lystra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
Y: Yılmaz
S: Seydi
T: Turgut
R: Reis
A: Aydın

Lystra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lystra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lystra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lystra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lystra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.