İsim Arama

Jarina İsminin Anlamı Nedir? Jarina Ne Demek?

Jarina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jarina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jarina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jarina isminin anlamı nedir? Jarina ne demek?

Jarina isminin anlamı nedir?
  • Jarina isminin cinsiyeti: Kız
  • Jarina isminin kökeni: Yunanca
  • Jarina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jarina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jarina ismindeki harf sayısı: 6
  • Jarina isminin rengi: Pembe
  • Jarina isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Komik, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jarina

Jarina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jarina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Jarina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jarina İsmiyle Uyumlu İsimler

Jarina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Semina, Despina, Adina, Halina, Amina, Jonina, Thina, Albina, Amiina, Fatina

Jarina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zarina, Zelina, Jarib, Jariath, Jaron, Jaren, Idina, Gemina, Jarid, Mekselina

Jarina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jarina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jarina İsmi Konulabilir Mi?

Jarina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jarina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jarina İsmi Caiz Mi?

Jarina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jarina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jarina İsminin Özellikleri

Jarina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jarina İsminin Sayı Analizi

Jarina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
R: 21
İ: 12
N: 17
A: 1

Jarina isminin numerolojik değeri: 65

Jarina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jarina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Artık seninim ve seninleyim
Rengarenk hayallerimiz vardı
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Ne olur bırakma beni
Artık seninim ve seninleyim

Jarina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jarina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jarina

Jarina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jarina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jarina

Jarina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jarina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jarina

Jarina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jarina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jarina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jarina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Maceracı, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jarina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jarina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jarina isminin Notasyonları Nelerdir?

Jarina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Jarina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Jarina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
R: Romeo
İ:
N: November
A: Alfa

Jarina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Jarina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jarina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jarina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jarina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jarina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.