İsim Arama

Jacintha İsminin Anlamı Nedir? Jacintha Ne Demek?

Jacintha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jacintha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jacintha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jacintha isminin anlamı nedir? Jacintha ne demek?

Jacintha isminin anlamı nedir?
  • Jacintha isminin cinsiyeti: Kız
  • Jacintha isminin kökeni: Yunanca
  • Jacintha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jacintha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jacintha ismindeki harf sayısı: 8
  • Jacintha isminin rengi: Pembe
  • Jacintha isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Huysuz, Yaramaz, Misafirperver, Romantik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jacintha

Jacintha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jacintha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Jacintha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jacintha İsmiyle Uyumlu İsimler

Jacintha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agatha, Eritha, Tanitha, Akantha, Jacintha, Tabitha, Xantha, Cliantha, Letha, Calantha

Jacintha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jacksyn, Jachin, Jacin, Jacan, Jacques-Ives, Achmetha, Gabbatha, Hammedatha, Jacques

Jacintha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jacintha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jacintha İsmi Konulabilir Mi?

Jacintha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jacintha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jacintha İsmi Caiz Mi?

Jacintha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jacintha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jacintha İsminin Özellikleri

Jacintha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Jacintha İsminin Sayı Analizi

Jacintha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
C: 3
İ: 12
N: 17
T: 24
H: 10
A: 1

Jacintha isminin numerolojik değeri: 81

Jacintha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Jacintha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Jacintha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jacintha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jacintha

Jacintha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jacintha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jacintha

Jacintha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jacintha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jacintha

Jacintha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jacintha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jacintha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jacintha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Soğukkanlı, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Sakin olmalarıdır.

Jacintha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jacintha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Tembel, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Panik olmalarıdır.

Jacintha isminin Notasyonları Nelerdir?

Jacintha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
C: Ceyhan
İ: İzmir
N: Niğde
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana

Jacintha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
C: Cemal
İ: İrfan
N: Nizam
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet

Jacintha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
C: Charlie
İ:
N: November
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa

Jacintha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
C: Cemal
İ: İstif
N: Neptün
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın

Jacintha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jacintha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jacintha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jacintha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jacintha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.