İsim Arama

Jarine İsminin Anlamı Nedir? Jarine Ne Demek?

Jarine ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jarine isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jarine isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jarine isminin anlamı nedir? Jarine ne demek?

Jarine isminin anlamı nedir?
  • Jarine isminin cinsiyeti: Kız
  • Jarine isminin kökeni: Yunanca
  • Jarine isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jarine ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jarine ismindeki harf sayısı: 6
  • Jarine isminin rengi: Pembe
  • Jarine isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Komik, Yaramaz, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jarine

Jarine isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jarine ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Jarine isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jarine İsmiyle Uyumlu İsimler

Jarine İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mine, Emine, Madeline, Sakine, Sheine, Katharine, Ambrosine, Şahine, Joyceline, Jarina

Jarine İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jarett, Jarod, Jariath, Jaren, Jarah, Jaron, Jarib, Jarid

Jarine ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jarine İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jarine İsmi Konulabilir Mi?

Jarine isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jarine isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jarine İsmi Caiz Mi?

Jarine ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jarine isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jarine İsminin Özellikleri

Jarine isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Jarine İsminin Sayı Analizi

Jarine isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
R: 21
İ: 12
N: 17
E: 6

Jarine isminin numerolojik değeri: 70

Jarine İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jarine İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Artık seninim ve seninleyim
Rengarenk hayallerimiz vardı
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Ne olur bırakma beni
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Jarine İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jarine isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jarine

Jarine İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jarine isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jarine

Jarine İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jarine isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jarine

Jarine İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jarine ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jarine İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jarine ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Maceracı, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Jarine İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jarine ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Jarine isminin Notasyonları Nelerdir?

Jarine isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Jarine Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Jarine isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
R: Romeo
İ:
N: November
E: Echo

Jarine isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Jarine İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jarine ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jarine ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jarine ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jarine İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.