İsim Arama

Jenesis İsminin Anlamı Nedir? Jenesis Ne Demek?

Jenesis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jenesis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jenesis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jenesis isminin anlamı nedir? Jenesis ne demek?

Jenesis isminin anlamı nedir?
  • Jenesis isminin cinsiyeti: Kız
  • Jenesis isminin kökeni: Yunanca
  • Jenesis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jenesis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jenesis ismindeki harf sayısı: 7
  • Jenesis isminin rengi: Pembe
  • Jenesis isminin nitelikeri: Mutlu, Çalışkan, Misafirperver, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jenesis

Jenesis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jenesis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Jenesis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jenesis İsmiyle Uyumlu İsimler

Jenesis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Genesis, Jenis, Jengar, Jensine, Stasis, Jenesis, Jensina, Tamesis, Nemesis, Dysis

Jenesis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jeno, Jenda, Thanasis, Jens, Jencir, Anastasis

Jenesis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jenesis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jenesis İsmi Konulabilir Mi?

Jenesis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jenesis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jenesis İsmi Caiz Mi?

Jenesis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jenesis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jenesis İsminin Özellikleri

Jenesis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Jenesis İsminin Sayı Analizi

Jenesis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
E: 6
N: 17
E: 6
S: 22
İ: 12
S: 22

Jenesis isminin numerolojik değeri: 98

Jenesis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jenesis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
En büyük sevdam sensin ey yarim
Nefise Neriman Çelebi
En büyük sevdam sensin ey yarim
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Jenesis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jenesis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jenesis

Jenesis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jenesis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jenesis

Jenesis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jenesis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jenesis

Jenesis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jenesis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jenesis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jenesis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Jenesis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jenesis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Jenesis isminin Notasyonları Nelerdir?

Jenesis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne
S: Sinop
İ: İzmir
S: Sinop

Jenesis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem
S: Serhat
İ: İrfan
S: Serhat

Jenesis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
E: Echo
N: November
E: Echo
S: Sierra
İ:
S: Sierra

Jenesis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Engin
N: Neptün
E: Engin
S: Seydi
İ: İstif
S: Seydi

Jenesis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jenesis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jenesis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jenesis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jenesis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.