İsim Arama

Nemesis İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nemesis isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nemesis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nemesis isminin anlamı nedir? Nemesis ne demek?

  • Nemesis isminin cinsiyeti: Kız
  • Nemesis isminin kökeni: Yunanca
  • Nemesis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nemesis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nemesis ismindeki harf sayısı: 7
  • Nemesis isminin rengi: Pembe
  • Nemesis isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Uyumlu, Dürüst, Yaramaz

Nemesis İsminin Anlamı Nedir? Nemesis Ne Demek?

Nemesis isminin anlamı nedir?

Nemesis İsminin Analizi

Nemesis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nemesis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Nemesis İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nemesis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nemesis İsmiyle Uyumlu İsimler

Nemesis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Stasis, Tamesis, Nema, Nemika, Jenesis, Nemesis, Genesis, Persis, Dysis

Nemesis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Anastasis, Nemuel, Nemo, Thanasis

Nemesis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nemesis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nemesis İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nemesis ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nemesis İsmi Konulabilir Mi?

Nemesis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nemesis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nemesis İsmi Caiz Mi?

Nemesis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nemesis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nemesis İsminin Diyanetteki Anlamı

Nemesis isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nemesis isminin anlamı: intikam, haklı öfke

Nemesis İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nemesis ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nemesis ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nemesis ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nemesis ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nemesis İsminin Özellikleri

Nemesis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Nemesis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nemesis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sonsuza dek benimle kal yarim
En tepelerde tutardım onu!
Melek yüzlü sevgilim.
En tepelerde tutardım onu!
Sen hep benim ol benimle kal
İnan ki bu yüreğim sana kapıldı yarim
Sen hep benim ol benimle kal

Nemesis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nemesis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nemesis

Nemesis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nemesis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nemesis

Nemesis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nemesis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nemesis

Nemesis İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nemesis isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nemesis isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nemesis isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nemesis isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nemesis isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nemesis isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nemesis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nemesis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nemesis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nemesis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Zeki, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Nemesis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nemesis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Nemesis isminin Notasyonları Nelerdir?

Nemesis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
M: Muş
E: Edirne
S: Sinop
İ: İzmir
S: Sinop

Nemesis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
M: Mehmet
E: Ekrem
S: Serhat
İ: İrfan
S: Serhat

Nemesis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
M: Mike
E: Echo
S: Sierra
İ:
S: Sierra

Nemesis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
M: Merih
E: Engin
S: Seydi
İ: İstif
S: Seydi

Nemesis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nemesis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nemesis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nemesis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nemesis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nemesis isminin numerolojisi, nemesis isminin enerjisi, nemesis isminin arapça yazlışı, nemesis isminin hikayesi, nemesis isminin burcu, nemesis isminin uğurlu sayısı, nemesis isminin ebced değeri, nemesis isminin rengi, nemesis isminin harf analizi