İsim Arama

Nelma İsminin Anlamı Nedir? Nelma Ne Demek?

Nelma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nelma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nelma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nelma isminin anlamı nedir? Nelma ne demek?

Nelma isminin anlamı nedir?
  • Nelma isminin cinsiyeti: Kız
  • Nelma isminin kökeni: Yunanca
  • Nelma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nelma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nelma ismindeki harf sayısı: 5
  • Nelma isminin rengi: Pembe
  • Nelma isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Gösterişli, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nelma

Nelma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nelma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nelma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nelma İsmiyle Uyumlu İsimler

Nelma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Talma, Nelma, Selma, Nellis, Velma, Belma

Nelma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Neleus, Kızılelma, Yılma

Nelma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nelma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nelma İsmi Konulabilir Mi?

Nelma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nelma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nelma İsmi Caiz Mi?

Nelma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nelma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nelma İsminin Özellikleri

Nelma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nelma İsminin Sayı Analizi

Nelma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
L: 15
M: 16
A: 1

Nelma isminin numerolojik değeri: 55

Nelma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nelma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur dönsün diye dua ediyorum ben
En güzel yıllarım hasretle geçti
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Artık seninim ve seninleyim

Nelma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nelma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nelma

Nelma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nelma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nelma

Nelma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nelma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nelma

Nelma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nelma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nelma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nelma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Yetenekli, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Nelma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nelma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Obur, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Nelma isminin Notasyonları Nelerdir?

Nelma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
L: Lüleburgaz
M: Muş
A: Adana

Nelma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
L: Lokum
M: Mehmet
A: Ahmet

Nelma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
L: Lima
M: Mike
A: Alfa

Nelma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
L: Levent
M: Merih
A: Aydın

Nelma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nelma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nelma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nelma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nelma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.