İsim Arama

Nellis İsminin Anlamı Nedir? Nellis Ne Demek?

Nellis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nellis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nellis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nellis isminin anlamı nedir? Nellis ne demek?

Nellis isminin anlamı nedir?
  • Nellis isminin cinsiyeti: Kız
  • Nellis isminin kökeni: Yunanca
  • Nellis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nellis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nellis ismindeki harf sayısı: 6
  • Nellis isminin rengi: Pembe
  • Nellis isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nellis

Nellis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nellis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Nellis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nellis İsmiyle Uyumlu İsimler

Nellis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elis, Phyllis, Melis, Philis, Damalis, Nellis, Amaryllis, Phylis, Doralis, Ardelis

Nellis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Halis, Neleus, Apostolis, Mikhalis, Muhlis, Vasilis, Arlis, Salis, Selis, Vangelis

Nellis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nellis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nellis İsmi Konulabilir Mi?

Nellis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nellis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nellis İsmi Caiz Mi?

Nellis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nellis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nellis İsminin Özellikleri

Nellis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Nellis İsminin Sayı Analizi

Nellis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
L: 15
L: 15
İ: 12
S: 22

Nellis isminin numerolojik değeri: 87

Nellis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nellis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
En çok istediğim sensin sevdiğim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.

Nellis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nellis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nellis

Nellis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nellis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nellis

Nellis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nellis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nellis

Nellis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nellis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nellis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nellis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Nellis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nellis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Nellis isminin Notasyonları Nelerdir?

Nellis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Nellis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Nellis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
L: Lima
L: Lima
İ:
S: Sierra

Nellis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
L: Levent
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Nellis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nellis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nellis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nellis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nellis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.