İsim Arama

Selis İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Selis isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Selis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Selis isminin anlamı nedir? Selis ne demek?

  • Selis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Selis isminin kökeni: Arapça
  • Selis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Selis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Selis ismindeki harf sayısı: 5
  • Selis isminin rengi: Mavi
  • Selis isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz

Selis İsminin Anlamı Nedir? Selis Ne Demek?

Selis isminin anlamı nedir?

Selis İsminin Analizi

Selis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Selis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Selis İsminin Harf ve Sayı Analizi

Selis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Selis İsmiyle Uyumlu İsimler

Selis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amaryllis, Selvinaz, Selışıl, Selver, Doralis, Selvi, Selvican, Seldağ, Sel, Selma

Selis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Selâh, Selman, Apostolis, Salis, Selim, Muhlis, Selekman, Selâmettin, Halis, Selçukkan

Selis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Selis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Selis İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Selis ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Selis İsmi Konulabilir Mi?

Selis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Selis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Selis İsmi Caiz Mi?

Selis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Selis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Selis İsminin Diyanetteki Anlamı

Selis isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Selis isminin anlamı: Düzgün ve akıcı ifade, söz. Kolay, yumuşak. Boyun eğmiş, bağlı.

Selis İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Selis ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Selis ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Selis ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Selis ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Selis İsminin Özellikleri

Selis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Selis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Selis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seher Merve
Elimden tutmana ihtiyacım var
Laleler açtı şu gönlümde
İsmini duymak bile mutlu ediyordu beni
Seher Merve

Selis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Selis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Selis

Selis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Selis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Selis

Selis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Selis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Selis

Selis İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Selis isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Selis isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Selis isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Selis isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Selis isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Selis isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Selis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Selis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Selis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Selis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Selis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Selis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Selis isminin Notasyonları Nelerdir?

Selis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Selis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Selis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
L: Lima
İ:
S: Sierra

Selis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Selis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Selis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Selis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Selis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Selis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

selis isminin numerolojisi, selis isminin enerjisi, selis isminin arapça yazlışı, selis isminin hikayesi, selis isminin burcu, selis isminin uğurlu sayısı, selis isminin ebced değeri, selis isminin rengi, selis isminin harf analizi