İsim Arama

Selina İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Selina isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Selina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Selina isminin anlamı nedir? Selina ne demek?

  • Selina isminin cinsiyeti: Kız
  • Selina isminin kökeni: Yunanca
  • Selina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Selina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Selina ismindeki harf sayısı: 6
  • Selina isminin rengi: Pembe
  • Selina isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Selina İsminin Anlamı Nedir? Selina Ne Demek?

Selina isminin anlamı nedir?

Selina İsminin Analizi

Selina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Selina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Selina İsminin Harf ve Sayı Analizi

Selina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Selina İsmiyle Uyumlu İsimler

Selina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jensina, Corrina, Palestina, Jemina, Sarina, Selvet, Yosephina, Selvican, Selva, Augustina

Selina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Selek, Selgüç, Selçuk, Selkan, Seler, Sina, Selim, Zelina, Selmi, Selok

Selina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Selina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Selina İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Selina ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Selina İsmi Konulabilir Mi?

Selina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Selina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Selina İsmi Caiz Mi?

Selina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Selina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Selina İsminin Diyanetteki Anlamı

Selina isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Selina isminin anlamı: Sky veya cennet

Selina İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Selina ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Selina ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Selina ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Selina ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Selina İsminin Özellikleri

Selina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Selina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Selina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seviyordum ama sen anlamazken..
Eşi benzeri olmayan aşk yaşasaydık Eminem senle
Lafta sözde değil çok seviyorum
İçim de bir umut bekledim durdum dönersin diye
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Anlamsız olur bazen hayaller,

Selina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Selina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Selina

Selina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Selina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Selina

Selina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Selina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Selina

Selina İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Selina isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Selina isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Selina isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Selina isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Selina isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Selina isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Selina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Selina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Selina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Selina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Selina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Selina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Selina isminin Notasyonları Nelerdir?

Selina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Selina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Selina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
L: Lima
İ:
N: November
A: Alfa

Selina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Selina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Selina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Selina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Selina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Selina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

selina isminin numerolojisi, selina isminin enerjisi, selina isminin arapça yazlışı, selina isminin hikayesi, selina isminin burcu, selina isminin uğurlu sayısı, selina isminin ebced değeri, selina isminin rengi, selina isminin harf analizi