İsim Arama

Semele İsminin Anlamı Nedir? Semele Ne Demek?

Semele ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Semele isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Semele isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Semele isminin anlamı nedir? Semele ne demek?

Semele isminin anlamı nedir?
  • Semele isminin cinsiyeti: Kız
  • Semele isminin kökeni: Yunanca
  • Semele isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Semele ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Semele ismindeki harf sayısı: 6
  • Semele isminin rengi: Pembe
  • Semele isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Uyumlu, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Semele

Semele isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Semele ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Semele isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Semele İsmiyle Uyumlu İsimler

Semele İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Semra, Odele, Semina, Semire, Semira, Mikele, Semei, Semiramis, Michaele, Semele

Semele İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Semir, Semiray, Pele, Semender, Samuele, Semuh, Sem, Semi, Semavi, Semai

Semele ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Semele İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Semele İsmi Konulabilir Mi?

Semele isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Semele isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Semele İsmi Caiz Mi?

Semele ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Semele isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Semele İsminin Özellikleri

Semele isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Semele İsminin Sayı Analizi

Semele isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
M: 16
E: 6
L: 15
E: 6

Semele isminin numerolojik değeri: 71

Semele İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Semele İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
En büyük sevdam sensin ey yarim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
En büyük sevdam sensin ey yarim

Semele İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Semele isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Semele

Semele İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Semele isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Semele

Semele İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Semele isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Semele

Semele İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Semele ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Semele İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Semele ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Zeki, Yetenekli olmalarıdır.

Semele İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Semele ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Obur olmalarıdır.

Semele isminin Notasyonları Nelerdir?

Semele isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne

Semele Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem

Semele isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
M: Mike
E: Echo
L: Lima
E: Echo

Semele isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
M: Merih
E: Engin
L: Levent
E: Engin

Semele İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Semele ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Semele ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Semele ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Semele İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.