İsim Arama

Servela İsminin Anlamı Nedir? Servela Ne Demek?

Servela ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Servela isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Servela isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Servela isminin anlamı nedir? Servela ne demek?

Servela isminin anlamı nedir?
  • Servela isminin cinsiyeti: Kız
  • Servela isminin kökeni: Yunanca
  • Servela isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Servela ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Servela ismindeki harf sayısı: 7
  • Servela isminin rengi: Pembe
  • Servela isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Komik, Dinibütün, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Servela

Servela isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Servela ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Servela isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Servela İsmiyle Uyumlu İsimler

Servela İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Serva, Serdil, Serug, Seraphine, Serda, Sermelek, Servi, Serma, Asuela, Ela

Servela İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sercihan, Serimer, Serdal, Sertan, Sertaç, Serhun, Serkut, Serbay, Serbülent, Seralp

Servela ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Servela İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Servela İsmi Konulabilir Mi?

Servela isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Servela isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Servela İsmi Caiz Mi?

Servela ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Servela isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Servela İsminin Özellikleri

Servela isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Servela İsminin Sayı Analizi

Servela isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
R: 21
V: 27
E: 6
L: 15
A: 1

Servela isminin numerolojik değeri: 98

Servela İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Servela İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
En büyük sevdam sensin ey yarim
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Varlığıyla bana umut verensin
En büyük sevdam sensin ey yarim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Artık bu gönül sadece senindir yar

Servela İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Servela isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Servela

Servela İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Servela isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Servela

Servela İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Servela isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Servela

Servela İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Servela ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Servela İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Servela ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Maceracı, Sportmen, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Servela İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Servela ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Umursamaz, Obur, Agresif olmalarıdır.

Servela isminin Notasyonları Nelerdir?

Servela isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
R: Rize
V: Van
E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana

Servela Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
R: Rasim
V: Vehbi
E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet

Servela isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
R: Romeo
V: Victor
E: Echo
L: Lima
A: Alfa

Servela isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
R: Reis
V: Vatan
E: Engin
L: Levent
A: Aydın

Servela İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Servela ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Servela ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Servela ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Servela İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.