İsim Arama

Selene İsminin Anlamı Nedir? Selene Ne Demek?

Selene ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Selene isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Selene isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Selene isminin anlamı nedir? Selene ne demek?

Selene isminin anlamı nedir?
  • Selene isminin cinsiyeti: Kız
  • Selene isminin kökeni: Yunanca
  • Selene isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Selene ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Selene ismindeki harf sayısı: 6
  • Selene isminin rengi: Pembe
  • Selene isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Gösterişli, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Selene

Selene isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Selene ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Selene isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Selene İsmiyle Uyumlu İsimler

Selene İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sele, Selnur, Angelene, Seli, Clymene, Selvican, Selma, Selinay, Selmin, Selvet

Selene İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Selâhi, Selçukkan, Selam, Selgüç, Selekman, Selâm, Selmi, Selâmullah, Selahattin, Selâtin

Selene ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Selene İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Selene İsmi Konulabilir Mi?

Selene isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Selene isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Selene İsmi Caiz Mi?

Selene ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Selene isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Selene İsminin Özellikleri

Selene isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Selene İsminin Sayı Analizi

Selene isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
L: 15
E: 6
N: 17
E: 6

Selene isminin numerolojik değeri: 72

Selene İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Selene İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seher Merve
Eski günleri çok özledim ben
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Eski günleri çok özledim ben
Neyleyim sensiz bu canı
Eski günleri çok özledim ben

Selene İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Selene isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Selene

Selene İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Selene isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Selene

Selene İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Selene isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Selene

Selene İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Selene ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Selene İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Selene ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Yetenekli, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Selene İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Selene ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Selene isminin Notasyonları Nelerdir?

Selene isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne

Selene Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem

Selene isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
L: Lima
E: Echo
N: November
E: Echo

Selene isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
E: Engin

Selene İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Selene ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Selene ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Selene ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Selene İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.