İsim Arama

Fareeda İsminin Anlamı Nedir? Fareeda Ne Demek?

Fareeda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fareeda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fareeda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fareeda isminin anlamı nedir? Fareeda ne demek?

Fareeda isminin anlamı nedir?
  • Fareeda isminin cinsiyeti: Kız
  • Fareeda isminin kökeni: Arapça
  • Fareeda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fareeda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fareeda ismindeki harf sayısı: 7
  • Fareeda isminin rengi: Pembe
  • Fareeda isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fareeda

Fareeda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fareeda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Fareeda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fareeda İsmiyle Uyumlu İsimler

Fareeda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Neda, Jaeda, Elveda, Leda, Fariha, Hoşeda, Seda, Farhana, Fareeda, Fardoos

Fareeda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Faruq, Farid, Faran, Fares, Fariji, Bleda, Fariq, Bileda, Faraq, Farouk-Faruq

Fareeda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fareeda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fareeda İsmi Konulabilir Mi?

Fareeda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fareeda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fareeda İsmi Caiz Mi?

Fareeda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fareeda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fareeda İsminin Özellikleri

Fareeda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Fareeda İsminin Sayı Analizi

Fareeda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
E: 6
E: 6
D: 5
A: 1

Fareeda isminin numerolojik değeri: 47

Fareeda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Fareeda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
En güzel sen hep benimle hep benim kal
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Fareeda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fareeda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fareeda

Fareeda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fareeda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fareeda

Fareeda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fareeda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fareeda

Fareeda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fareeda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fareeda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fareeda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Fareeda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fareeda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Fareeda isminin Notasyonları Nelerdir?

Fareeda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
E: Edirne
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana

Fareeda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet

Fareeda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
E: Echo
D: Delta
A: Alfa

Fareeda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
E: Engin
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın

Fareeda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fareeda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fareeda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fareeda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fareeda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.