İsim Arama

Fardoos İsminin Anlamı Nedir? Fardoos Ne Demek?

Fardoos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fardoos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fardoos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fardoos isminin anlamı nedir? Fardoos ne demek?

Fardoos isminin anlamı nedir?
  • Fardoos isminin cinsiyeti: Kız
  • Fardoos isminin kökeni: Arapça
  • Fardoos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fardoos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fardoos ismindeki harf sayısı: 7
  • Fardoos isminin rengi: Pembe
  • Fardoos isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Agresif, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fardoos

Fardoos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fardoos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Fardoos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fardoos İsmiyle Uyumlu İsimler

Fardoos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Farida, Farise, Fardoos, Fareeda, Faridah, Coos, Farah, Fariha, Faraşin, Farhana

Fardoos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Faris, Fares, Farouk-Faruq, Fariji, Farid, Fareed, Faruq, Faran, Farik, Faruk

Fardoos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fardoos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fardoos İsmi Konulabilir Mi?

Fardoos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fardoos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fardoos İsmi Caiz Mi?

Fardoos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fardoos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fardoos İsminin Özellikleri

Fardoos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Fardoos İsminin Sayı Analizi

Fardoos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
D: 5
O: 18
O: 18
S: 22

Fardoos isminin numerolojik değeri: 92

Fardoos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Fardoos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fidan boylum sevdan eritiyor beni günden güne.
Ağlamam sessiz olur , senin için
Riya değildir inan gerçektir aşkım
Direnemedim aşkın tutsak etti beni
Of çeker alır başımı giderim buradan
Of çeker alır başımı giderim buradan
Seviyorum aşığınım inan ki ey yar

Fardoos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fardoos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fardoos

Fardoos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fardoos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fardoos

Fardoos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fardoos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fardoos

Fardoos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fardoos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fardoos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fardoos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Güçlü, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Fardoos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fardoos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, Güçsüz, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Fardoos isminin Notasyonları Nelerdir?

Fardoos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
D: Denizli
O: Ordu
O: Ordu
S: Sinop

Fardoos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
D: Davut
O: Osman
O: Osman
S: Serhat

Fardoos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
D: Delta
O: Oscar
O: Oscar
S: Sierra

Fardoos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
D: Deniz
O: Oruç
O: Oruç
S: Seydi

Fardoos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fardoos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fardoos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fardoos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fardoos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.