İsim Arama

Leda İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Leda isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Leda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Leda isminin anlamı nedir? Leda ne demek?

  • Leda isminin cinsiyeti: Kız
  • Leda isminin kökeni: Yunanca
  • Leda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Leda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Leda ismindeki harf sayısı: 4
  • Leda isminin rengi: Pembe
  • Leda isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Agresif, İnatçı

Leda İsminin Anlamı Nedir? Leda Ne Demek?

Leda isminin anlamı nedir?

Leda İsminin Analizi

Leda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Leda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Leda İsminin Harf ve Sayı Analizi

Leda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Leda İsmiyle Uyumlu İsimler

Leda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hoşeda, Güleda, Leda, Neda, Gülfeda, Meda, Bethseda, Nurseda, Seda, Ledell

Leda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ledün, Bleda, Beleda, Reda, Bileda

Leda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Leda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Leda İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Leda ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Leda İsmi Konulabilir Mi?

Leda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Leda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Leda İsmi Caiz Mi?

Leda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Leda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Leda İsminin Diyanetteki Anlamı

Leda isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Leda isminin anlamı: Anne Creator

Leda İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Leda ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Leda ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Leda ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Leda ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Leda İsminin Özellikleri

Leda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Leda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Leda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Ellrin ellerimde olmayınca
Dimple
Ahu gözlü nazlı ceylanım

Leda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Leda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Leda

Leda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Leda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Leda

Leda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Leda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Leda

Leda İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Leda isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Leda isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Leda isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Leda isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Leda isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Leda isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Leda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Leda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Leda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Leda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Güçlü, Girişken olmalarıdır.

Leda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Leda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Agresif olmalarıdır.

Leda isminin Notasyonları Nelerdir?

Leda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana

Leda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet

Leda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
D: Delta
A: Alfa

Leda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın

Leda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Leda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Leda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Leda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Leda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Leda Catak
02.10.2018

Beni bu kadar iyi ozetlediginiz icin cok tesekkur ederim. Mukemmel olmus.

leda isminin numerolojisi, leda isminin enerjisi, leda isminin arapça yazlışı, leda isminin hikayesi, leda isminin burcu, leda isminin uğurlu sayısı, leda isminin ebced değeri, leda isminin rengi, leda isminin harf analizi