İsim Arama

Ledell İsminin Anlamı Nedir? Ledell Ne Demek?

Ledell ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ledell isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ledell isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ledell isminin anlamı nedir? Ledell ne demek?

Ledell isminin anlamı nedir?
  • Ledell isminin cinsiyeti: Kız
  • Ledell isminin kökeni: Yunanca
  • Ledell isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ledell ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ledell ismindeki harf sayısı: 6
  • Ledell isminin rengi: Pembe
  • Ledell isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ledell

Ledell isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ledell ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Ledell isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ledell İsmiyle Uyumlu İsimler

Ledell İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Marnell, Ledell, Kristell, Angell, Leda

Ledell İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Danell, Harrell, Jowell, Ledün, Abell

Ledell ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ledell İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ledell İsmi Konulabilir Mi?

Ledell isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ledell isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ledell İsmi Caiz Mi?

Ledell ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ledell isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ledell İsminin Özellikleri

Ledell isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Ledell İsminin Sayı Analizi

Ledell isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
D: 5
E: 6
L: 15
L: 15

Ledell isminin numerolojik değeri: 62

Ledell İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ledell İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Eski günleri çok özledim ben
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
Eski günleri çok özledim ben
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,

Ledell İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ledell isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ledell

Ledell İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ledell isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ledell

Ledell İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ledell isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ledell

Ledell İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ledell ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ledell İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ledell ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Ledell İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ledell ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Ledell isminin Notasyonları Nelerdir?

Ledell isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
D: Denizli
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz

Ledell Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
D: Davut
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum

Ledell isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
D: Delta
E: Echo
L: Lima
L: Lima

Ledell isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
D: Deniz
E: Engin
L: Levent
L: Levent

Ledell İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ledell ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ledell ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ledell ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ledell İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.