İsim Arama

Leitha İsminin Anlamı Nedir? Leitha Ne Demek?

Leitha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Leitha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Leitha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Leitha isminin anlamı nedir? Leitha ne demek?

Leitha isminin anlamı nedir?
  • Leitha isminin cinsiyeti: Kız
  • Leitha isminin kökeni: Yunanca
  • Leitha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Leitha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Leitha ismindeki harf sayısı: 6
  • Leitha isminin rengi: Pembe
  • Leitha isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Yaramaz, Romantik, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Leitha

Leitha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Leitha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Leitha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Leitha İsmiyle Uyumlu İsimler

Leitha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Xantha, Jacintha, Aretha, Talitha, Leilah, Margaretha, Tabitha, Leitha, Aletha, Acantha

Leitha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hammedatha, Gabbatha, Leib, Achmetha

Leitha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Leitha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Leitha İsmi Konulabilir Mi?

Leitha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Leitha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Leitha İsmi Caiz Mi?

Leitha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Leitha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Leitha İsminin Özellikleri

Leitha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Leitha İsminin Sayı Analizi

Leitha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
İ: 12
T: 24
H: 10
A: 1

Leitha isminin numerolojik değeri: 68

Leitha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Leitha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En çok istediğim sensin sevdiğim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Leitha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Leitha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Leitha

Leitha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Leitha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Leitha

Leitha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Leitha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Leitha

Leitha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Leitha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Leitha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Leitha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Enerjik, Canayakın, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Leitha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Leitha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Sessiz, Panik, Agresif olmalarıdır.

Leitha isminin Notasyonları Nelerdir?

Leitha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
İ: İzmir
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana

Leitha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
İ: İrfan
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet

Leitha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
İ:
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa

Leitha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
İ: İstif
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın

Leitha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Leitha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Leitha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Leitha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Leitha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.