İsim Arama

Farhana İsminin Anlamı Nedir? Farhana Ne Demek?

Farhana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Farhana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Farhana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Farhana isminin anlamı nedir? Farhana ne demek?

Farhana isminin anlamı nedir?
  • Farhana isminin cinsiyeti: Kız
  • Farhana isminin kökeni: Arapça
  • Farhana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Farhana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Farhana ismindeki harf sayısı: 7
  • Farhana isminin rengi: Pembe
  • Farhana isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Tez Canlı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Farhana

Farhana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Farhana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Farhana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Farhana İsmiyle Uyumlu İsimler

Farhana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zana, Sultana, Tiana, Ileana, Yana, Shana, Fariha, Gilana, Rihana, Nana

Farhana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Farid, Mattana, Fariji, Faris, Farouk, Dana, Faruq, Faruk, Farik, Mevlana

Farhana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Farhana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Farhana İsmi Konulabilir Mi?

Farhana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Farhana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Farhana İsmi Caiz Mi?

Farhana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Farhana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Farhana İsminin Özellikleri

Farhana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Farhana İsminin Sayı Analizi

Farhana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
H: 10
A: 1
N: 17
A: 1

Farhana isminin numerolojik değeri: 58

Farhana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Farhana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkı yok hiç birşeyin her gece ağlarım
Adın, kokun, sesin…
Rüyalarımın en derin duygusuna.
Hala buradayım bak , seninleyim
Adın, kokun, sesin…
Nasıl bir mucizesin anlamadım ki
Adın, kokun, sesin…

Farhana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Farhana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Farhana

Farhana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Farhana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Farhana

Farhana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Farhana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Farhana

Farhana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Farhana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Farhana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Farhana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Sakin, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Farhana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Farhana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, Panik, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Farhana isminin Notasyonları Nelerdir?

Farhana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Farhana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Farhana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
H: Hotel
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Farhana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Farhana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Farhana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Farhana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Farhana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Farhana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.