İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Günana İsminin Anlamı

  • Günana isminin cinsiyeti: Kız
  • Günana isminin kökeni: Türkçe
  • Günana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Günana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Günana ismindeki harf sayısı: 6
  • Günana isminin rengi: Pembe

Günana İsminin Anlamı Nedir?

Günana isminin anlamı nedir, Günana ne demektir, Günana ne anlama gelir, Günana manası nedir?

Günana İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Günana ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Günana İsmi Konulabilir Mi?

Günana ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Günana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Günana İsmi Caiz Mi?

Günana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Günana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Günana İsminin Analizi

Günana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Günana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
Ü: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Günana İsminin Özellikleri

Günana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Günana İsminin Numerolojisi

Günana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
Ü: 26
N: 17
A: 1
N: 17
A: 1

Günana isminin numerolojik değeri: 70

Günana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Günana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gecemi aydınlatan yüreğimin ışığısın sen
Üşüyordum geceler uzunken..
Ne olur sende benimle hep benim ol
Al ile vah ile geçti tüm ömrüm
Ne olur sende benimle hep benim ol
Al ile vah ile geçti tüm ömrüm

Günana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Günana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Günana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Günana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Günana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Günana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Günana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Günana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Günana İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Günana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
Ü: Ümit
N: Nizam
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Günana İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Günana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
Ü:
N: Neptün
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Günana İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Günana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
Ü:
N: November
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Günana İsminin TDK Notasyonu

Günana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
Ü: Ünye
N: Niğde
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Günana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Günana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Günana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Günana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Günana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.