İsim Arama

Apostolos İsminin Anlamı Nedir? Apostolos Ne Demek?

Apostolos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Apostolos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Apostolos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Apostolos isminin anlamı nedir? Apostolos ne demek?

Apostolos isminin anlamı nedir?
  • Apostolos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Apostolos isminin kökeni: Yunanca
  • Apostolos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Apostolos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Apostolos ismindeki harf sayısı: 9
  • Apostolos isminin rengi: Mavi
  • Apostolos isminin nitelikeri: İnatçı, Haylaz, Pozitif, Dürüst, Romantik, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Apostolos

Apostolos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Apostolos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Apostolos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Apostolos İsmiyle Uyumlu İsimler

Apostolos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Apollonia

Apostolos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apollo, Pavlos, Philos, Apostolis, Aiolos, Apollinaris, Apoloniusz, Evangelos, Aischylos, Boulos

Apostolos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Apostolos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Apostolos İsmi Konulabilir Mi?

Apostolos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Apostolos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Apostolos İsmi Caiz Mi?

Apostolos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Apostolos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Apostolos İsminin Özellikleri

Apostolos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Apostolos İsminin Sayı Analizi

Apostolos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
P: 20
O: 18
S: 22
T: 24
O: 18
L: 15
O: 18
S: 22

Apostolos isminin numerolojik değeri: 158

Apostolos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Apostolos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Prenseslerden bile daha güzelsin
Onur Ayva
Seni seviyorum inan Barlasım
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Onur Ayva
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Onur Ayva
Seni seviyorum inan Barlasım

Apostolos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Apostolos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Apostolos

Apostolos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Apostolos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Apostolos

Apostolos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Apostolos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Apostolos

Apostolos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Apostolos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Apostolos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Apostolos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Özgüvenli, Sırdaş, Espirili, Canayakın, Yetenekli olmalarıdır.

Apostolos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Apostolos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Baskıcı, Sessiz, Obur olmalarıdır.

Apostolos isminin Notasyonları Nelerdir?

Apostolos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
P: Polatlı
O: Ordu
S: Sinop
T: Tokat
O: Ordu
L: Lüleburgaz
O: Ordu
S: Sinop

Apostolos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
P: Poyraz
O: Osman
S: Serhat
T: Temel
O: Osman
L: Lokum
O: Osman
S: Serhat

Apostolos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
P: Papa
O: Oscar
S: Sierra
T: Tanfo
O: Oscar
L: Lima
O: Oscar
S: Sierra

Apostolos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
P: Poyraz
O: Oruç
S: Seydi
T: Turgut
O: Oruç
L: Levent
O: Oruç
S: Seydi

Apostolos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Apostolos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Apostolos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Apostolos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Apostolos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.