İsim Arama

Apostolis İsminin Anlamı Nedir? Apostolis Ne Demek?

Apostolis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Apostolis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Apostolis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Apostolis isminin anlamı nedir? Apostolis ne demek?

Apostolis isminin anlamı nedir?
  • Apostolis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Apostolis isminin kökeni: Yunanca
  • Apostolis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Apostolis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Apostolis ismindeki harf sayısı: 9
  • Apostolis isminin rengi: Mavi
  • Apostolis isminin nitelikeri: İnatçı, Haylaz, Pozitif, Dürüst, Romantik, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Apostolis

Apostolis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Apostolis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Apostolis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Apostolis İsmiyle Uyumlu İsimler

Apostolis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elis, Ardelis, Melis, Nellis, Philis, Phyllis, Damalis, Apollonia, Amaryllis, Doralis

Apostolis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apostolos, Mikhalis, Apollinaris, Apollyon, Muhlis, Vangelis, Selis, Apostolis, Aristotelis, Apollon

Apostolis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Apostolis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Apostolis İsmi Konulabilir Mi?

Apostolis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Apostolis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Apostolis İsmi Caiz Mi?

Apostolis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Apostolis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Apostolis İsminin Özellikleri

Apostolis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Apostolis İsminin Sayı Analizi

Apostolis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
P: 20
O: 18
S: 22
T: 24
O: 18
L: 15
İ: 12
S: 22

Apostolis isminin numerolojik değeri: 152

Apostolis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Apostolis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Onur Ayva
Seher Merve
Tenin kokusu gitmedi hala
Onur Ayva
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve

Apostolis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Apostolis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Apostolis

Apostolis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Apostolis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Apostolis

Apostolis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Apostolis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Apostolis

Apostolis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Apostolis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Apostolis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Apostolis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Özgüvenli, Sırdaş, Espirili, Canayakın, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Apostolis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Apostolis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Baskıcı, Sessiz, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Apostolis isminin Notasyonları Nelerdir?

Apostolis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
P: Polatlı
O: Ordu
S: Sinop
T: Tokat
O: Ordu
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Apostolis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
P: Poyraz
O: Osman
S: Serhat
T: Temel
O: Osman
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Apostolis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
P: Papa
O: Oscar
S: Sierra
T: Tanfo
O: Oscar
L: Lima
İ:
S: Sierra

Apostolis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
P: Poyraz
O: Oruç
S: Seydi
T: Turgut
O: Oruç
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Apostolis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Apostolis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Apostolis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Apostolis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Apostolis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.