İsim Arama

Apoloniusz İsminin Anlamı Nedir? Apoloniusz Ne Demek?

Apoloniusz ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Apoloniusz isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Apoloniusz isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Apoloniusz isminin anlamı nedir? Apoloniusz ne demek?

Apoloniusz isminin anlamı nedir?
  • Apoloniusz isminin cinsiyeti: Erkek
  • Apoloniusz isminin kökeni: Yunanca
  • Apoloniusz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Apoloniusz ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Apoloniusz ismindeki harf sayısı: 10
  • Apoloniusz isminin rengi: Mavi
  • Apoloniusz isminin nitelikeri: İnatçı, Haylaz, Pozitif, Gösterişli, Misafirperver, Yaramaz, Modern, Dürüst, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Apoloniusz

Apoloniusz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Apoloniusz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Apoloniusz isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Apoloniusz İsmiyle Uyumlu İsimler

Apoloniusz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Apollonia

Apoloniusz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apostolos, Apostolis, Janusz, Apollo, Apollinaris, Apoloniusz, Tymoteusz, Dariusz, Apollon, Demetrjusz

Apoloniusz ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Apoloniusz İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Apoloniusz İsmi Konulabilir Mi?

Apoloniusz isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Apoloniusz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Apoloniusz İsmi Caiz Mi?

Apoloniusz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Apoloniusz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Apoloniusz İsminin Özellikleri

Apoloniusz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Apoloniusz İsminin Sayı Analizi

Apoloniusz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
P: 20
O: 18
L: 15
O: 18
N: 17
İ: 12
U: 25
S: 22
Z: 29

Apoloniusz isminin numerolojik değeri: 177

Apoloniusz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Apoloniusz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Prenseslerden bile daha güzelsin
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Zor günlerimiz bitti artık inan sen buna

Apoloniusz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Apoloniusz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Apoloniusz

Apoloniusz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Apoloniusz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Apoloniusz

Apoloniusz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Apoloniusz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Apoloniusz

Apoloniusz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Apoloniusz ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Apoloniusz İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Apoloniusz ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Misafirperver, Espirili, Bilimsel olmalarıdır.

Apoloniusz İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Apoloniusz ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Aceleci, Baskıcı, Hurafeci olmalarıdır.

Apoloniusz isminin Notasyonları Nelerdir?

Apoloniusz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
U: Uşak
S: Sinop
Z: Zonguldak

Apoloniusz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
U: Ufuk
S: Serhat
Z: Zühtü

Apoloniusz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
P: Papa
O: Oscar
L: Lima
O: Oscar
N: November
İ:
U: Uniform
S: Sierra
Z: Zulu

Apoloniusz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
U: Umman
S: Seydi
Z: Zuhal

Apoloniusz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Apoloniusz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Apoloniusz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Apoloniusz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Apoloniusz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.