İsim Arama

Apollonia İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Apollonia isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Apollonia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Apollonia isminin anlamı nedir? Apollonia ne demek?

  • Apollonia isminin cinsiyeti: Kız
  • Apollonia isminin kökeni: Yunanca
  • Apollonia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Apollonia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Apollonia ismindeki harf sayısı: 9
  • Apollonia isminin rengi: Pembe
  • Apollonia isminin nitelikeri: İnatçı, Haylaz, Pozitif, Gösterişli, Misafirperver, Yaramaz

Apollonia İsminin Anlamı Nedir? Apollonia Ne Demek?

Apollonia isminin anlamı nedir?

Apollonia İsminin Analizi

Apollonia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Apollonia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Apollonia İsminin Harf ve Sayı Analizi

Apollonia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Apollonia İsmiyle Uyumlu İsimler

Apollonia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eugenia, Sania, Zenia, Evgenia, Filomenia, Amazonia, Xenia, Neomenia, Munia, Titania

Apollonia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apostolos, Apollinaris, Apollyon, Apoloniusz, Apollon, Azania, Apostolis, Apollo

Apollonia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Apollonia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Apollonia İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Apollonia ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Apollonia İsmi Konulabilir Mi?

Apollonia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Apollonia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Apollonia İsmi Caiz Mi?

Apollonia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Apollonia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Apollonia İsminin Diyanetteki Anlamı

Apollonia isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Apollonia isminin anlamı: Apollon'a ait

Apollonia İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Apollonia ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Apollonia ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Apollonia ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Apollonia ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Apollonia İsminin Özellikleri

Apollonia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Apollonia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Apollonia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkımı herkes duyacak.
Puslu bir iklime dönmüş sevdalar
Olmaz olsun böyle ızdırap
Lale gül kokulu yürek yaramsın
Lale gül kokulu yürek yaramsın
Olmaz olsun böyle ızdırap
Nazlı yâr ile atacak zar nerde ?
İçim de bir umut bekledim durdum dönersin diye
Aşkımı herkes duyacak.

Apollonia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Apollonia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Apollonia

Apollonia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Apollonia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Apollonia

Apollonia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Apollonia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Apollonia

Apollonia İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Apollonia isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Apollonia isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Apollonia isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Apollonia isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Apollonia isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Apollonia isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Apollonia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Apollonia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Apollonia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Apollonia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Enerjik olmalarıdır.

Apollonia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Apollonia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan olmalarıdır.

Apollonia isminin Notasyonları Nelerdir?

Apollonia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Apollonia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
L: Lokum
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Apollonia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
P: Papa
O: Oscar
L: Lima
L: Lima
O: Oscar
N: November
İ:
A: Alfa

Apollonia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
L: Levent
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Apollonia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Apollonia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Apollonia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Apollonia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Apollonia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

apollonia isminin numerolojisi, apollonia isminin enerjisi, apollonia isminin arapça yazlışı, apollonia isminin hikayesi, apollonia isminin burcu, apollonia isminin uğurlu sayısı, apollonia isminin ebced değeri, apollonia isminin rengi, apollonia isminin harf analizi