İsim Arama

Apollon İsminin Anlamı Nedir? Apollon Ne Demek?

Apollon ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Apollon isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Apollon isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Apollon isminin anlamı nedir? Apollon ne demek?

Apollon isminin anlamı nedir?
  • Apollon isminin cinsiyeti: Erkek
  • Apollon isminin kökeni: Yunanca
  • Apollon isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Apollon ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Apollon ismindeki harf sayısı: 7
  • Apollon isminin rengi: Mavi
  • Apollon isminin nitelikeri: İnatçı, Haylaz, Pozitif, Gösterişli, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Apollon

Apollon isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Apollon ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Apollon isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Apollon İsmiyle Uyumlu İsimler

Apollon İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ilon, Apollonia, Eglon

Apollon İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tilon, Helon, Apollon, Apollyon, Apollinaris, Apostolos, Tolon, Gilon, Apostolis, Apollo

Apollon ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Apollon İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Apollon İsmi Konulabilir Mi?

Apollon isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Apollon isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Apollon İsmi Caiz Mi?

Apollon ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Apollon isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Apollon İsminin Özellikleri

Apollon isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Apollon İsminin Sayı Analizi

Apollon isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
P: 20
O: 18
L: 15
L: 15
O: 18
N: 17

Apollon isminin numerolojik değeri: 104

Apollon İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Apollon İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Prensim oldun beyaz atınla
Onurunla yürü zorlukları yen
Lafta sözde değil candan sevdim
Lafta sözde değil candan sevdim
Onurunla yürü zorlukları yen
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma

Apollon İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Apollon isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Apollon

Apollon İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Apollon isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Apollon

Apollon İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Apollon isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Apollon

Apollon İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Apollon ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Apollon İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Apollon ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Apollon İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Apollon ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Apollon isminin Notasyonları Nelerdir?

Apollon isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
O: Ordu
N: Niğde

Apollon Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
L: Lokum
O: Osman
N: Nizam

Apollon isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
P: Papa
O: Oscar
L: Lima
L: Lima
O: Oscar
N: November

Apollon isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
L: Levent
O: Oruç
N: Neptün

Apollon İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Apollon ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Apollon ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Apollon ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Apollon İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.