İsim Arama

Apollo İsminin Anlamı Nedir? Apollo Ne Demek?

Apollo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Apollo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Apollo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Apollo isminin anlamı nedir? Apollo ne demek?

Apollo isminin anlamı nedir?
  • Apollo isminin cinsiyeti: Erkek
  • Apollo isminin kökeni: Yunanca
  • Apollo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Apollo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Apollo ismindeki harf sayısı: 6
  • Apollo isminin rengi: Mavi
  • Apollo isminin nitelikeri: İnatçı, Haylaz, Pozitif, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Apollo

Apollo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Apollo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Apollo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Apollo İsmiyle Uyumlu İsimler

Apollo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aello, Apollonia

Apollo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apostolis, Millo, Pello, Apollo, Apollon, Cirillo, Apostolos, Othello, Apoloniusz, Apollyon

Apollo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Apollo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Apollo İsmi Konulabilir Mi?

Apollo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Apollo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Apollo İsmi Caiz Mi?

Apollo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Apollo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Apollo İsminin Özellikleri

Apollo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Apollo İsminin Sayı Analizi

Apollo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
P: 20
O: 18
L: 15
L: 15
O: 18

Apollo isminin numerolojik değeri: 87

Apollo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Apollo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Prensim oldun beyaz atınla
Olmaz olsun böyle ızdırap
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Olmaz olsun böyle ızdırap

Apollo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Apollo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Apollo

Apollo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Apollo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Apollo

Apollo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Apollo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Apollo

Apollo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Apollo ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Apollo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Apollo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli olmalarıdır.

Apollo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Apollo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur olmalarıdır.

Apollo isminin Notasyonları Nelerdir?

Apollo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
O: Ordu

Apollo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
L: Lokum
O: Osman

Apollo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
P: Papa
O: Oscar
L: Lima
L: Lima
O: Oscar

Apollo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
L: Levent
O: Oruç

Apollo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Apollo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Apollo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Apollo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Apollo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.