İsim Arama

Zosimos İsminin Anlamı Nedir? Zosimos Ne Demek?

Zosimos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zosimos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zosimos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zosimos isminin anlamı nedir? Zosimos ne demek?

Zosimos isminin anlamı nedir?
  • Zosimos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zosimos isminin kökeni: Yunanca
  • Zosimos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zosimos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zosimos ismindeki harf sayısı: 7
  • Zosimos isminin rengi: Mavi
  • Zosimos isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zosimos

Zosimos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zosimos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Zosimos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zosimos İsmiyle Uyumlu İsimler

Zosimos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demos, Zosima, Patmos

Zosimos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Didymos, Zosimos, Gerasimos, Amos, Maximos

Zosimos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zosimos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zosimos İsmi Konulabilir Mi?

Zosimos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zosimos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zosimos İsmi Caiz Mi?

Zosimos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zosimos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zosimos İsminin Özellikleri

Zosimos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Zosimos İsminin Sayı Analizi

Zosimos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
O: 18
S: 22
İ: 12
M: 16
O: 18
S: 22

Zosimos isminin numerolojik değeri: 137

Zosimos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Zosimos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerime son verdin sen yarim
Onur Ayva
Sen gidersen ben biterim.
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Maziyi unutur mutlu oluruz
Onur Ayva
Sen gidersen ben biterim.

Zosimos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zosimos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zosimos

Zosimos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zosimos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zosimos

Zosimos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zosimos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zosimos

Zosimos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zosimos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zosimos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zosimos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Espirili, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Zosimos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zosimos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Zosimos isminin Notasyonları Nelerdir?

Zosimos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş
O: Ordu
S: Sinop

Zosimos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet
O: Osman
S: Serhat

Zosimos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
S: Sierra
İ:
M: Mike
O: Oscar
S: Sierra

Zosimos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih
O: Oruç
S: Seydi

Zosimos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zosimos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zosimos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zosimos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zosimos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.