İsim Arama

Zorba İsminin Anlamı Nedir? Zorba Ne Demek?

Zorba ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zorba isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zorba isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zorba isminin anlamı nedir? Zorba ne demek?

Zorba isminin anlamı nedir?
  • Zorba isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zorba isminin kökeni: Yunanca
  • Zorba isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zorba ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zorba ismindeki harf sayısı: 5
  • Zorba isminin rengi: Mavi
  • Zorba isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Komik, Sevimli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zorba

Zorba isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zorba ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zorba isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zorba İsmiyle Uyumlu İsimler

Zorba İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zorba İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zorba, Zorada, Zoral, Zoriy, Zorah, Zorbey, Zoraide, Zorlu

Zorba ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zorba İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zorba İsmi Konulabilir Mi?

Zorba isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zorba isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zorba İsmi Caiz Mi?

Zorba ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zorba isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zorba İsminin Özellikleri

Zorba isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zorba İsminin Sayı Analizi

Zorba isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
O: 18
R: 21
B: 2
A: 1

Zorba isminin numerolojik değeri: 71

Zorba İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zorba İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerimiz bitti artık inan sen buna
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rabbim beni sana bağışlasın
Bilirsin yüreğim sana aittir
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Zorba İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zorba isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zorba

Zorba İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zorba isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zorba

Zorba İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zorba isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zorba

Zorba İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zorba ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zorba İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zorba ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Maceracı, Sıcakkanlı, Girişken olmalarıdır.

Zorba İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zorba ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Gaddar, Aşırı Duygusal, Agresif olmalarıdır.

Zorba isminin Notasyonları Nelerdir?

Zorba isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
R: Rize
B: Bolu
A: Adana

Zorba Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
R: Rasim
B: Behçet
A: Ahmet

Zorba isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
R: Romeo
B: Bravo
A: Alfa

Zorba isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
R: Reis
B: Burak
A: Aydın

Zorba İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zorba ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zorba ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zorba ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zorba İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.