İsim Arama

Zelia İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Zelia isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Zelia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zelia isminin anlamı nedir? Zelia ne demek?

  • Zelia isminin cinsiyeti: Kız
  • Zelia isminin kökeni: Yunanca
  • Zelia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zelia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zelia ismindeki harf sayısı: 5
  • Zelia isminin rengi: Pembe
  • Zelia isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, İnatçı

Zelia İsminin Anlamı Nedir? Zelia Ne Demek?

Zelia isminin anlamı nedir?

Zelia İsminin Analizi

Zelia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zelia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Zelia İsminin Harf ve Sayı Analizi

Zelia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zelia İsmiyle Uyumlu İsimler

Zelia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zelal, Helia, Eulalia, Talia, Ophelia, Zelia, Theophilia, Xylia, Otilia, Accalia

Zelia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ghalia, Zelina, Ilia

Zelia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zelia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zelia İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Zelia ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Zelia İsmi Konulabilir Mi?

Zelia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zelia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zelia İsmi Caiz Mi?

Zelia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zelia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zelia İsminin Diyanetteki Anlamı

Zelia isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Zelia isminin anlamı: ciddiyetle

Zelia İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Zelia ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Zelia ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Zelia ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Zelia ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Zelia İsminin Özellikleri

Zelia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zelia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zelia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerim bitiyor yüzüm gülüyor
Eski günlerimiz hala aklımda
Lakin ne fayda ayıramazlar ikkimizi
İçimde sana öyle büyük bir aşk var
Ağlıyor gözlerim bakmaz kimseye,

Zelia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zelia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zelia

Zelia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zelia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zelia

Zelia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zelia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zelia

Zelia İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Zelia isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Zelia isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Zelia isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Zelia isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Zelia isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Zelia isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Zelia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zelia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zelia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zelia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Zelia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zelia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Zelia isminin Notasyonları Nelerdir?

Zelia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Zelia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Zelia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
L: Lima
İ:
A: Alfa

Zelia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Zelia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zelia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zelia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zelia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zelia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

zelia isminin numerolojisi, zelia isminin enerjisi, zelia isminin arapça yazlışı, zelia isminin hikayesi, zelia isminin burcu, zelia isminin uğurlu sayısı, zelia isminin ebced değeri, zelia isminin rengi, zelia isminin harf analizi