İsim Arama

Zelena İsminin Anlamı Nedir? Zelena Ne Demek?

Zelena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zelena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zelena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zelena isminin anlamı nedir? Zelena ne demek?

Zelena isminin anlamı nedir?
  • Zelena isminin cinsiyeti: Kız
  • Zelena isminin kökeni: Yunanca
  • Zelena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zelena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zelena ismindeki harf sayısı: 6
  • Zelena isminin rengi: Pembe
  • Zelena isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Gösterişli, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zelena

Zelena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zelena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zelena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zelena İsmiyle Uyumlu İsimler

Zelena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alhena, Adena, Alzena, Arena, Yalena, Zelem, Zeliha, Angelena, Zelena, Busena

Zelena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zelina

Zelena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zelena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zelena İsmi Konulabilir Mi?

Zelena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zelena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zelena İsmi Caiz Mi?

Zelena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zelena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zelena İsminin Özellikleri

Zelena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zelena İsminin Sayı Analizi

Zelena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
L: 15
E: 6
N: 17
A: 1

Zelena isminin numerolojik değeri: 74

Zelena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zelena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorlukları aşmama yardım edensin
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Zelena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zelena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zelena

Zelena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zelena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zelena

Zelena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zelena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zelena

Zelena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zelena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zelena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zelena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Zelena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zelena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Zelena isminin Notasyonları Nelerdir?

Zelena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Zelena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Zelena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
L: Lima
E: Echo
N: November
A: Alfa

Zelena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Zelena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zelena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zelena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zelena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zelena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.