İsim Arama

Zenaide İsminin Anlamı Nedir? Zenaide Ne Demek?

Zenaide ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zenaide isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zenaide isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zenaide isminin anlamı nedir? Zenaide ne demek?

Zenaide isminin anlamı nedir?
  • Zenaide isminin cinsiyeti: Kız
  • Zenaide isminin kökeni: Yunanca
  • Zenaide isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zenaide ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zenaide ismindeki harf sayısı: 7
  • Zenaide isminin rengi: Pembe
  • Zenaide isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı, Yaramaz, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zenaide

Zenaide isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zenaide ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Zenaide isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zenaide İsmiyle Uyumlu İsimler

Zenaide İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Halide, Orkide, Valide, Nurfide, Zenobe, Cavide, Cedide, Neşide, Zenith, Mucide

Zenaide İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zenna, Zenovia, Zoraide, Zenobio, Cihandide, Zeno, Şide, Zengin

Zenaide ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zenaide İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zenaide İsmi Konulabilir Mi?

Zenaide isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zenaide isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zenaide İsmi Caiz Mi?

Zenaide ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zenaide isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zenaide İsminin Özellikleri

Zenaide isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Zenaide İsminin Sayı Analizi

Zenaide isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
N: 17
A: 1
İ: 12
D: 5
E: 6

Zenaide isminin numerolojik değeri: 76

Zenaide İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Zenaide İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerimiz bitti artık inan sen buna
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Zenaide İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zenaide isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zenaide

Zenaide İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zenaide isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zenaide

Zenaide İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zenaide isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zenaide

Zenaide İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zenaide ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zenaide İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zenaide ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken, Enerjik, Güçlü olmalarıdır.

Zenaide İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zenaide ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Kırılgan, Güçsüz olmalarıdır.

Zenaide isminin Notasyonları Nelerdir?

Zenaide isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana
İ: İzmir
D: Denizli
E: Edirne

Zenaide Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet
İ: İrfan
D: Davut
E: Ekrem

Zenaide isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
N: November
A: Alfa
İ:
D: Delta
E: Echo

Zenaide isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın
İ: İstif
D: Deniz
E: Engin

Zenaide İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zenaide ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zenaide ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zenaide ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zenaide İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.