İsim Arama

Zenas İsminin Anlamı Nedir? Zenas Ne Demek?

Zenas ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zenas isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zenas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zenas isminin anlamı nedir? Zenas ne demek?

Zenas isminin anlamı nedir?
  • Zenas isminin cinsiyeti: Kız
  • Zenas isminin kökeni: Yunanca
  • Zenas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zenas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zenas ismindeki harf sayısı: 5
  • Zenas isminin rengi: Pembe
  • Zenas isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zenas

Zenas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zenas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Zenas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zenas İsmiyle Uyumlu İsimler

Zenas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zenan, Zenaide, Zenina, Zenobe, Zenith, Zennişan, Zenia, Zenas, Zennur, Okeanas

Zenas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Manas, Parmenas, Nas, Renas, Zengin, Minas, Annas, Zenna, Zenobio, Zenovia

Zenas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zenas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zenas İsmi Konulabilir Mi?

Zenas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zenas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zenas İsmi Caiz Mi?

Zenas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zenas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zenas İsminin Özellikleri

Zenas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Zenas İsminin Sayı Analizi

Zenas isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
N: 17
A: 1
S: 22

Zenas isminin numerolojik değeri: 75

Zenas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zenas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorda olsa sevmeyi başardım senle
Elleri elinde olmalı yarin derler
Nergizler açarken balkonda gördüm seni,
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Sanki yıllarca sen gel demişim

Zenas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zenas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zenas

Zenas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zenas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zenas

Zenas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zenas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zenas

Zenas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zenas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zenas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zenas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken, Espirili olmalarıdır.

Zenas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zenas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Baskıcı olmalarıdır.

Zenas isminin Notasyonları Nelerdir?

Zenas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana
S: Sinop

Zenas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat

Zenas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
N: November
A: Alfa
S: Sierra

Zenas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi

Zenas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zenas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zenas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zenas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zenas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.