İsim Arama

Zarina İsminin Anlamı Nedir? Zarina Ne Demek?

Zarina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zarina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zarina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zarina isminin anlamı nedir? Zarina ne demek?

Zarina isminin anlamı nedir?
  • Zarina isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zarina isminin kökeni: Arapça
  • Zarina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zarina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zarina ismindeki harf sayısı: 6
  • Zarina isminin rengi: Mavi
  • Zarina isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Komik, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zarina

Zarina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zarina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zarina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zarina İsmiyle Uyumlu İsimler

Zarina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fatina, Zara, Jonina, Adlina, Thomasina, Catharina, Selina, Destina, Augustina, Adina

Zarina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zary, Idina, Zelina, Zarif, Zarria, Mekselina, Zarina, Gemina, Sirina, Sina

Zarina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zarina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zarina İsmi Konulabilir Mi?

Zarina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zarina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zarina İsmi Caiz Mi?

Zarina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zarina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zarina İsminin Özellikleri

Zarina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Zarina İsminin Sayı Analizi

Zarina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
R: 21
İ: 12
N: 17
A: 1

Zarina isminin numerolojik değeri: 81

Zarina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zarina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zehretme arık bu gününü de..
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Zarina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zarina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zarina

Zarina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zarina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zarina

Zarina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zarina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zarina

Zarina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zarina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zarina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zarina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Maceracı, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Zarina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zarina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Zarina isminin Notasyonları Nelerdir?

Zarina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Zarina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Zarina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
R: Romeo
İ:
N: November
A: Alfa

Zarina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Zarina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zarina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zarina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zarina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zarina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 6 yorum yapılmıştır.

Gənife
19.02.2019

Gənife isminede yaparsaniz çok mutlu olurum.

Murat Tekeş
30.04.2018

Bence zarina adı kızlardada kullanıla bilir.

Bilal
27.04.2018

Adına akrostiş şiirler yazdığım karimin adi ve zarina bence dünyanın en güzel ismi.

Zarina
24.02.2018

Zarina cok guzel isim.

Zarian Qasimova
13.02.2018

Zarina ismi cok guzel isim ben cok seviyorum kendi adimi.

Beyselova Zarina
25.10.2017

Zarina ismini cok beyeniyorum.