İsim Arama

Zarria İsminin Anlamı Nedir? Zarria Ne Demek?

Zarria ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zarria isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zarria isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zarria isminin anlamı nedir? Zarria ne demek?

Zarria isminin anlamı nedir?
  • Zarria isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zarria isminin kökeni: Arapça
  • Zarria isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zarria ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zarria ismindeki harf sayısı: 6
  • Zarria isminin rengi: Mavi
  • Zarria isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zarria

Zarria isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zarria ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zarria isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zarria İsmiyle Uyumlu İsimler

Zarria İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ivria, Sotiria, Zara, Baria, Nuria, Devoria, Eluria, Kyria, Zaray, Niria

Zarria İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azuria, Zarif, Zaccaria, Zared, Uria, Zarina, Zary, Zarria, Tiria, Azaria

Zarria ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zarria İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zarria İsmi Konulabilir Mi?

Zarria isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zarria isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zarria İsmi Caiz Mi?

Zarria ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zarria isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zarria İsminin Özellikleri

Zarria isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Zarria İsminin Sayı Analizi

Zarria isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
R: 21
R: 21
İ: 12
A: 1

Zarria isminin numerolojik değeri: 85

Zarria İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zarria İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerim bitiyor yüzüm gülüyor
Artık seninim ve seninleyim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Rengarenk hayallerimiz vardı
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Artık seninim ve seninleyim

Zarria İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zarria isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zarria

Zarria İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zarria isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zarria

Zarria İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zarria isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zarria

Zarria İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zarria ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zarria İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zarria ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Zarria İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zarria ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Zarria isminin Notasyonları Nelerdir?

Zarria isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
R: Rize
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana

Zarria Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
R: Rasim
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet

Zarria isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
R: Romeo
R: Romeo
İ:
A: Alfa

Zarria isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
R: Reis
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın

Zarria İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zarria ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zarria ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zarria ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zarria İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.