İsim Arama

Zafina İsminin Anlamı Nedir? Zafina Ne Demek?

Zafina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zafina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zafina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zafina isminin anlamı nedir? Zafina ne demek?

Zafina isminin anlamı nedir?
  • Zafina isminin cinsiyeti: Kız
  • Zafina isminin kökeni: Arapça
  • Zafina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zafina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zafina ismindeki harf sayısı: 6
  • Zafina isminin rengi: Pembe
  • Zafina isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Sinirli, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zafina

Zafina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zafina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zafina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zafina İsmiyle Uyumlu İsimler

Zafina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sarina, Luigina, Adina, Zebina, Amiina, Hermandina, Catharina, Akilina, Naina, Fina

Zafina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zelina, Gemina, Idina, Sirina, Zafira, Sina, Mekselina, Zafir, Zarina

Zafina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zafina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zafina İsmi Konulabilir Mi?

Zafina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zafina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zafina İsmi Caiz Mi?

Zafina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zafina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zafina İsminin Özellikleri

Zafina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Zafina İsminin Sayı Analizi

Zafina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
F: 7
İ: 12
N: 17
A: 1

Zafina isminin numerolojik değeri: 67

Zafina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zafina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Zafina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zafina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zafina

Zafina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zafina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zafina

Zafina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zafina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zafina

Zafina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zafina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zafina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zafina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Uysal, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Zafina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zafina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Güven Vermeyen, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Zafina isminin Notasyonları Nelerdir?

Zafina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
F: Fatsa
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Zafina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
F: Fatih
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Zafina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
F: Foxtrot
İ:
N: November
A: Alfa

Zafina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
F: Felenk
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Zafina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zafina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zafina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zafina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zafina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.